טיפים ומאמרים

בניית אתרים תומכים עבור לימודים

אתרי אינטרנט הם כיום מצרך מבוקש ביותר, שכן כל עסק, חברה, גוף או מוסד מסוג כזה או אחר זקוקים לאתר אינטרנט, כמו גם אנשים פרטיים רבים המעוניינים לקדם מטרה כזו או אחרת. בהשוואה לבנייה של מבנים אמיתיים, כלומר – תחום הנדל"ן, ניתן לומר כי תחום בניית אתרי האינטרנט הוא רחב ומשגשג הרבה יותר כיום, ומסיבות מובנות – הרשת הולכת ותופסת מקום גדול יותר ויותר בחיים של כולנו, ולכן רק טבעי שמספר האתרים בה ילך ויגדל בקצב מסחרר.

בעוד אתרי אינטרנט נבנים כאמור עבור מגוון רחב ביותר של מטרות ושימושים, ברצוננו לדבר כאן על שימוש אחד ספציפי של אתרי אינטרנט – תמיכה בלימודים. כיום, לכל מוסד לימודים כמעט יש אתר אינטרנט תומך מסוג כלשהו. בין אם מדובר באוניברסיטה ענקית שמעבירה מאות מסלולי לימוד שונים, או בבית ספר קטן ופרטי שמעביר קורסי צילום או אמנות, כולם כבר הבינו שהשימוש באתר אינטרנט תומך הוא לא רק אטרקציה נחמדה עבור התלמידים, אלא צורך הכרחי של ממש.


אז למה בעצם משמש אתר אינטרנט התומך במסגרות הלימוד השונות באותו מוסד?
ובכן, בכל מסלול לימוד, בין אם מדובר בלימודי קורס צילום או בתואר ראשון בהנדסה, קיים צורך מהותי לממשק נוח ויעיל בין מוסד הלימוד עצמו (ובכלל זה המרצים, המתרגלים, הסגל המנהלי וכד') לבין הסטודנטים, ממשק שיהיה זמין ונגיש מכל מקום ובמיוחד מהבית. אם אמרנו "ממשק נוח וזמין מכל מקום" הקישור לאתר אינטרנט הוא כבר ברור – אין ממשק נוח ויעיל יותר מזה, כאשר לאתר אינטרנט ניתן להתחבר מכל מחשב ובכל מקום. כך, ניתן להעביר באמצעות ממשק זה הודעות רלבנטיות שונות, להעלות חומר לימודים שיהיה זמין ונגיש לכולם, לפתוח פורום עם שאלות ותשובות בנושאי הלימודים ועוד ועוד. אם אנחנו מדברים על תואר ראשון בהנדסה, נעלה לשם סיכומים, הפניות לספרי לימוד או לאתרי אינטרנט רלבנטיים וכד'. במקרה של קורסי צילום נעלה תמונות, חוות דעת, טכניקות צילום שונות ואפילו הפנייה לאתרים בהם ניתן להוריד אפליקציות ותוכנות צילום שונות.

אלו הן רק שתי דוגמאות, אבל כבר ברור לחלוטין כי בכל תחום לימודים שלא נבחר, אתר אינטרנט תומך הוא מהותי ורב שימושי.

מנקודת המבט של מוסד הלימודים יש לשים דגש על בנייה של אתר אינטרנט איכותי ועשיר מצד אחד, אבל גם פשוט מספיק לשימוש מצד שני. מדובר באתר אשר צריך להכיל ממשק בו משתמשים מאות שאנשים שונים מדי יום, ואשר מעבירים דרכו כמויות גדולות של מידע באופן שוטף. לכן, יש לשים דגש כי בעלי המקצוע שבונים את האתר הזה הם לא רק מנוסים בתחום של בניית אתרי אינטרנט, אלא גם יודעים בדיוק מהן הדרישות והמאפיינים של אתר תומך לימודים.

אתר זה יכול להוות בסופו של דבר את ההבדל בין הצלחתם בלימודים של חלק מהתלמידים, לבין כישלון ודשדוש במקום...

רוצים להיות בקשר?

נא מלאו פרטיכם ואחד מנציגינו יצור עמכם קשר בהקדם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:

© כל הזכויות שמורות ל Netmission