טיפים ומאמרים

בניית אתרים למטרות שיתופי פעולה

בניית אתרי אינטרנט היא מזה מספר שנים אחד התחומים המובילים וה"חמים" ביותר בשוק. חלק גדול יותר ויותר מההתנהלות הכלכלית – עסקית בעולם עובר לאינטרנט, ולכן קיים צורך תמידי רב בבנייה של אתרי אינטרנט חדשים. מכיוון שאתר אינטרנט יכול לשמש למגוון רחב מאוד של מטרות, אנשים וחברות שונות בונים אתרי אינטרנט לשם השגת מטרות שונות ומשתנות. אחת המטרות הנפוצות ביותר כיום היא פשוט מטרה כלכלית – להרוויח כסף באמצעות אותו אתר בצורה כזו או אחרת.

הדרכים להרוויח כסף דרך אתר אינטרנט הן רבות ומגוונות, החל מאתרי מכירות של מוצרים שונים כמו גופי תאורה ומוצרי עיצוב ייחודיים, וכלה באתרי "סטארט אפ" למיניהם אשר נמכרים בסופו של דבר לענקית היי טק כזו או אחרת תמורת כסף רב. אך עבור מי שמחפש להרוויח כסף מאתרי אינטרנט בדרך מעט יותר ייחודית, כדאי אולי לנסות לבנות ולתפעל אתר אינטרנט לצורך שיתופי פעולה עם גורמים חיצוניים.

 

שיתופי פעולה – מהמוסכניק השכונתי ועד לחברות ענק כמו טויוטה

למה הכוונה בעצם ב"אתר אינטרנט למטרות שיתופי פעולה"? ובכן, המודל העסקי העומד בבסיס הרעיון הזה הוא די פשוט – אתם מקימים אתר אינטרנט אשר עוסק בנושא מסוים הקרוב אליכם. נניח – כלי רכב (כדי כמובן לבחור בתחום מעט יותר מצומצם וספציפי בתוך הנושא הזה...). האתר נבנה ומוזן במידע ותוכן באופן תמידי, במטרה ברורה להפוך אותו לאתר תוכן איכותי, אתר בעל ערך ממשי עבור אנשים רבים כמה שיותר. אם נשתמש בדוגמה של תחום כלי הרכב, זה יכול להיות אתר המציג חוות דעת והשוואות מחירים על רכבים שונים, רשימות של מוסכים עם המלצות חיוביות או שליליות וכל מידע אחר אשר ימשוך אנשים אל האתר. לאחר שתעבורת הגולשים אל האתר שלכם  תגיע לרמה מסוימת (למשל – כמה מאות גולשים מדי יום), תוכלו להתחיל בשיתופי פעולה עם גורמים שונים הקשורים לתחום בו עוסק האתר. לדוגמה, תוכלו להציע למוסך המתמחה ברכבי טויוטה לפרסם את עצמו אצלכם, ובתמורה לכך תקבלו אחוזים מההכנסות שלו בגין לקוחות אשר הגיעו אליו דרך הפרסום באתר. באופן דומה תוכלו לפנות אפילו לחברת טויוטה עצמה (במידה והאתר שלכם מושך אליו מספיק גולשים) ולהציע לה שיתוף פעולה מסוג דומה (פרסום בתמורה לכסף, או לאחוז מהמכירות וכד').

 

כמובן שרעיון דומה ניתן ליישם בנוגע לתחומים רבים. למשל, ניתן לבנות אתר העוסק במכשירי חשמל שונים, החל ממזגנים וכלה במוצרים כמו גופי תאורה, ואז לנסות להרוויח משיתופי פעולה עם חנויות שונות למכירת מוצרי חשמל, יבואנים, חברות גדולות וכד'.

הנקודה שחשוב ביותר לשים עליה דגש היא איכות האתר והמידע המופיע בו. ככל שהאתר שלכם יהיה איכותי יותר, כך הוא ימשוך אליו יותר גולשים, והאפשרויות שלכם לשיתופי פעולה מניבים יתרבו.

 

לסיכום, בין אם באמצעות בניית אתר העוסק בכלי רכב, גופי תאורה או כל נושא אחר בעולם, שיתופי פעולה עם גורמים רלבנטיים היא דרך מעניינת להרוויח הרבה מאוד כסף...

רוצים להיות בקשר?

נא מלאו פרטיכם ואחד מנציגינו יצור עמכם קשר בהקדם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:

© כל הזכויות שמורות ל Netmission